KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13229104
nr 1322 9104
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Riksdagshuset". Signerad, numrerad 22/75. Motivet: 28x37cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:54:58
26/4 10:27:47
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth